W co warto zainwestować w 2020 roku?

Jeśli jesteś inwestorem, prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie warto ulokować swoje środki w przyszłym roku. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: znaleźliśmy kilka obiecujących propozycji na przyszły rok.

Nieruchomości

Od kilku lat zakup ziemi oraz mieszkań to jedna z najlepszych inwestycji. Wzrost zamożności Polaków oraz zmienna sytuacja gospodarcza sprzyjają zyskom w tej dziedzinie. Szczególnie opłacalny jest zakup mieszkania pod wynajem w dużym mieście. W Warszawie ceny wynajmu lokalu potrafią sięgać nawet dwukrotność raty kredytu. To daje właścicielowi mieszkania szanse na zadowalający zysk w przyszłości. 

Kryptowaluty

Rynek kryptowalut przyciąga coraz więcej inwestorów. Eksperci finansowi potwierdzają, że znaczenie walut cyfrowych będzie rosło. Inwestorzy, którzy zakupili Bitcoina w ostatnim dziesięcioleciu, w większości zarobili do dziś krocie. Jeśli zależy Ci na szybkich zwrotach z inwestycji zalecamy wybór profesjonalnego kryptobota. Oprogramowania takie jak Bitcoin Revolution zadbają o zyski z Twoich inwestycji.

Bank budynek

Lokaty bankowe

Jeśli szukasz inwestycji, która nie narazi Cię na ryzyko, warto przemyśleć tradycyjne lokaty bankowe. Ta metoda pomoże Ci ochronić wartość kapitału. Poza tym możesz wybrać jedną z ofert specjalnych oraz promocji, dzięki którym zarobisz więcej.

Polecamy również przeanalizować ofertę banków, które przechodzą obecnie gorszy czas. Jeśli spółka chce szybko odrobić straty i potrzebuje funduszy, często oferuje bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Osoby, które szukają sposobu na wyższe zyski, powinny przeanalizować tą opcję. Przy tego typu inwestycjach narażamy się jednak na ryzyko, że bank ogłosi upadłość. Dlatego warto zadbać o zabezpieczenie kapitału np. poprzez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Karty ze złota

Złoto

Jeśli jesteś inwestorem, koniecznie przypomnij sobie o najpopularniejszym kruszcu szlachetnym. W najbliższym czasie to może być jedna z najkorzystniejszych opcji. Dlaczego warto rozważyć złoto? Po pierwsze ze względu na powolny, stopniowy wzrost cen. Żyjemy w czasach, w których trudno o stabilizację, a na gospodarkę wpływa wiele różnych uwarunkowań. Złoto to sposób, aby zapewnić sobie stabilny wzrost. Po drugie, warto przyjrzeć się pozytywnym prognozom na najbliższy czas. Zaufane źródła podają, że złoto zacznie szybko zwiększać wartość.

Produkty medyczne z zawartością leczniczej konopi

Coraz więcej lekarzy i specjalistów z branży medycznej zaczyna dostrzegać potencjał w leczniczych związkach zawartych w konopiach. Okazuje się, że kannabinoidy mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu wielu schorzeń. W nadchodzących czasach kolejne gospodarki będą pracować nad legalizacją konopi. To prawdopodobnie najlepszy czas, aby zainwestować w produkty zawierające związki lecznicze pozyskane z tej rośliny.

Produkty finansowe oferowane przez banki

Produkty strukturyzowane, które oferują banki, składają się z dwóch części - bezpiecznej oraz inwestycyjnej. To oznacza, że kapitał, który zainwestujemy, zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich ma pracować na nasz bezpieczny zysk, a druga ma generować zysk w oparciu o ryzykowne indeksy. Każdy inwestor może wybierać spośród różnych branż, notowań oraz indeksów. Dynamika rynku kształtuje się na wysokim poziomie, dlatego szansa na zyski jest wysoka.

Akcje i obligacje

Akcje i obligacje to specyficzny sposób na pomnożenie funduszy. Tutaj nie potrzebujesz dużego kapitału początkowego, aby zwielokrotnić jego wartość. Jednak będzie Ci ciężko osiągnąć ten cel, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy. Zalecamy podjęcie współpracy z zaufanym brokerem lub maklerem papierów wartościowych. Dzięki temu ktoś przeprowadzi szczegółową analizę sytuacji rynkowej za Ciebie. To dobry sposób na zminimalizowanie ryzyka.

Start-up pokaz

Start-upy

Start-upy to projekty biznesowe w fazie rozwoju, gdzie twórca posiada jedynie projekt i biznesplan. Do realizacji pomysłu konieczny jest kapitał. Jeśli projekt odniesie sukces, osoby finansujące mogą liczyć na znaczny zysk. Obecnie powstaje wiele różnego typu start-upów. Jako inwestor musisz umieć ocenić, które projekty mają duże szanse na sukces, a które z nich prawdopodobnie skończą się niepowodzeniem.

Zanim zdecydujesz, której inwestycji warto się podjąć, zadaj sobie kilka ważnych pytań:

    • Czy jestem gotowy na utratę pieniędzy?

Jeśli chcesz pomnażać fundusze, pamiętaj, że w wielu przypadkach ryzykujesz utratę pieniędzy. Część osób nie jest gotowych na taką opcję. Szczególnie opcje binarne oraz kontrakty terminowe narażają traderów na duże straty. Początkujący inwestorzy skuszeni wysoką dźwignią, często tracą swój kapitał. 

    • W jakim czasie chcę osiągnąć zysk?

Jeśli wybierzesz inwestowanie w nieruchomości, potrzebujesz dużego kapitału lub kredytu. W obu przypadkach musisz przygotować się, że nie osiągniesz szybkich zysków. Sprzedaż nieruchomości z zyskiem prawdopodobnie będzie możliwa dopiero za  kilka lub kilkanaście lat. Wynajem również opłaci się dopiero po dłuższym czasie. 

    • Ile czasu mogę poświęcić na inwestowanie?

Jeśli chcesz inwestować na giełdzie lub interesuje Cię świat kryptowalut, będziesz potrzebować dużo czasu na trading. Niestabilny rynek wymaga ciągłej obserwacji i szybkiego reagowania na zmiany. Jeśli nie masz na to czasu możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego brokera lub wybrać kryptobota.