Praca dla studenta – jak połączyć zarabianie z nauką?

Wielu studentów w czasie nauki szuka pracy, dzięki której mogliby odciążyć nieco pomocne konto rodziców i rozpocząć swoje dążenia w kierunku usamodzielnienia się. Praca taka powinna pozwalać na pogodzenie jej z trybem życia, który jest narzucony przez plan zajęć akademickich. Musi więc się cechować elastycznymi godzinami pracy i możliwością podjęcia zatrudnienia na zasadzie umowy zlecenia lub części etatu. Studenci, którzy zaczynają szukać tego rodzaju pracy często jednak nie wiedzą, na czym się skupić w bogatej ilości ofert. Przedstawiamy więc kilka propozycji najbardziej popularnych prac, które są chętnie podejmowane w czasie studiów:

Praca w sieci odzieżowej

Idealna propozycja dla każdej studentki, a także studenta, którzy interesują się modą oraz chcieliby zdobyć nieco doświadczenia w handlu i kontakcie z klientem. Sklepy odzieżowe cechują się dużą swobodą dopasowywania grafiku przez pracowników. Dzięki temu, że zatrudniają dużą ilość osób, łatwo można stworzyć w nich plan pracy, który będzie można pogodzić ze studenckimi obowiązkami.

Korepetycje

Propozycja dla osób, które studiują już od pewnego czasu i czują się pewnie w swojej dziedzinie. Sprawdzą się w tym wszyscy, którym sprawia przyjemność kontakt z dziećmi i młodzieżą. Tego rodzaju praca pozwala na zdobycie dużego doświadczenia osobom, które chciałyby wiązać swoją przyszłość, np. z pracą nauczyciela lub pedagoga. A co najważniejsze – student jest panem swojego losu i sam decyduje o swoich godzinach pracy.

Praca w kawiarni lub barze

Jeśli ktoś kocha zapach kawy i wykazuje się talentem barmańskim, powinien wybrać pracę w jednej z okolicznych kawiarni lub barów. Tego typu miejsca chętnie zatrudniają młode osoby o statusie studenta, które wykazują się umiejętnością nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi i dobrą organizacją miejsca pracy. Taka praca często pozwala na rozwijanie swoich umiejętności, np. w kierunku stania się profesjonalnym baristą.

Kurier rowerowy

Coś dla aktywnych studentów, którzy uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. W tego rodzaju pracy można pogodzić dojazd na zajęcia z rozwiezieniem po drodze różnych zleconych przesyłek. Takie zajęcie wymaga jednak dużej zdolności do organizacji czasu i wiąże się z dosyć dużą odpowiedzialnością. Ponadto, trzeba się liczyć z niespodziewanymi zmianami pogody.

Praca w fast foodzie

Dobra propozycja dla osób, którym gotowanie jest niestraszne i które nie obawiają się pracy pod presją czasu. Wszystkie duże sieci fast foodów chętnie zatrudniają studentów, którym proponują elastyczny grafik. Tego rodzaju praca z pewnością zaowocuje dużym doświadczeniem w obsłudze klienta i pracy w zespole. Dodatkowo, pozwala na poznanie niedostępnych dla innych tajników kuchni.