Praca bloger - jak zostać blogerem? Opis zawodu, zarobki

Blogować może praktycznie każdy. Ale nie każdy będzie robił to dobrze i tak, aby przyniosło to wymierne korzyści zarówno dla czytelnika, jak i prowadzącego bloga. Obecnie bloger – to już zawód. Jeśli więc ktoś chce zacząć pracować w tej branży – powinien nauczyć się kilku ważnych zasad, które znacznie ubogacą prowadzenie bloga. To już nie jest pisanie dla samego pisania, jak kilka lat temu. Teraz to jedna z branż, którą chętnie rozchwytują między sobą reklamodawcy. Jeśli więc w fajny sposób przedstawimy swoje pasje, poglądy i damy 100% siebie – mamy szansę na wielki sukces. 

Opis zawodu. Jak zostać blogerem? 

Bloger to osoba, która zajmuje się publikowaniem stworzonych przez siebie treści w Internecie. To mogą być zdjęcia, nagrania dźwiękowe, wideo, teksty itp. Głównym założeniem jest to, że są to treści UNIKALNE, które w 100% odzwierciedlają autora i jego poglądy. Głównym celem blogera jest dotarcie do jak największej liczby osób. 

W obecnych czasach bloger jest często influencerem, czyli osobą, która „wywiera wpływ na swoich odbiorców.

Blogerem może zostać każdy, ale nie każdy będzie osiągał w tej pracy sukcesy. Trzeba pamiętać o regularności, wybrać temat, który jest naszą pasją, musimy pamiętać o autentyczności. Obserwować, co robi konkurencja.  

Jak zacząć? 

Najważniejszym jest nazwa bloga – musi być prosta, w miarę oryginalna. Taka, która przyciągnie uwagę i zainteresuje czytelnika. Jeśli nie macie środków na start – możecie spróbować stworzyć swojego bloga na jednej z darmowych platform, które udostępnia się w tym celu. W Internecie jest też wiele poradników, które dotyczą projektowania bloga. 

Potem czas na wybór tematu, a potem złożenie sobie samemu obietnicy – czy będę robił to regularnie? Jeśli nie, to blog nie ma sensu. Systematyczność to klucz do stworzenia zaangażowanej grupy odbiorców. 

Ważne w tej pracy jest również SEO – czyli zrobienie wszystkiego, aby wyświetlać się jak najwyżej w wyszukiwarce. Dzięki temu możemy liczyć na większe zasięgi, a to się naprawdę przyda! 

Jak zarabiać na blogu?

Jest kilka sposób na zarobienie na blogu. Wszystko zależy oczywiście od tematyki, a także popularności. Są oferty współpracy, jest wyświetlanie reklam, są różnego rodzaju inne współprace. W tym momencie z bloga naprawdę można wyżyć – trzeba mieć tylko głowę na karku i pomysł na siebie. Niektórzy zarabiają kilkaset złotych, a inni nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. 

Jeśli uważacie, że chcecie spróbować pracy w tym kierunku – próbujcie. Nic nie stracicie, a możecie jeszcze zyskać!