Najlepsze i aktualne konkursy – loterie fantowe i konkursy konsumenckie

Ludzie uwielbiają ryzyko, więc nic dziwnego, że bardzo żywo interesują się wszelkimi konkursami, które prowadzone są za pośrednictwem radia, telewizji, gazet czy Internetu. Każdy ma swoje preferencje, które dotyczą konkursów – a jest w czym wybierać. Można zdecydować się i wziąć udział np. w konkursie fotograficznym, jeśli robimy dobre zdjęcia lub w plastycznym, jeśli nasze umiejętności kreacji są większe niż u przeciętnego Kowalskiego. Dla tych, którzy wolą inne rozwiązania – są konkursy SMS, konsumenckie itp. To prosty sposób na to, żeby coś wygrać. W większości – one nic nas nie kosztują. Dlaczego tak lubimy ryzykować i grać w konkursach, na czym to polega i jakie są rodzaje konkursów?

Jakie wyróżniamy rodzaje konkursów?

• Konkursy konsumenckie – polegają na konkursie w obrębie konkretnej marki np. kupujemy jakiś produkt, a następnie rejestrujemy paragon, biorąc tym samym udział w loterii

• Konkursy fotograficzne
• Konkursy literackie
• Konkursy plastyczne
• Konkursy SMS – w zamian za wysłanie SMS-a, bierze się udział w losowaniu np. gotówki czy samochodu
• Konkursy internetowe – angażują internautów do pewnej aktywności, prowadzone na zasadzie losowania lub wyboru np. najlepszego pomysłu

W Internecie jest pełno miejsc, w których można znaleźć spis poszczególnych konkursów, w których można wziąć udział. Każdy ma okazję znaleźć coś dla siebie, ale największą popularnością cieszą się konkursy internetowe oraz konkursy SMS.

Czy warto wziąć udział w konkursie?

Tak, zdecydowanie warto. Warto pokazać światu swój talent – jeśli chodzi np. o konkursy fotograficzne, literackie czy plastyczne. Można również w pełni opierać się na losowości i jeśli ktoś lubi odrobinę ryzyka – może wziąć udział w konkursie SMS czy konsumenckim. Czasami naprawdę trzeba wykazać się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, żeby udało się coś wygrać. Ale często gra jest warta świeczki, ponieważ do wygrania są spore kwoty pieniędzy, nagrody rzeczowe o sporej wartości, samochody osobowe, wyjazdy do SPA, wycieczki wakacyjne i wiele, wiele więcej. Zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursach – wygrać można bowiem wiele ciekawych rzeczy.

Najnowsze konkursy SMS - sprawdź aktualne konkursy SMS-owe

Konkursy SMS-owe do dzisiaj przeżywają swój renesans. Nieustannie zwiększa się liczba osób, która wysyła kod w formie wiadomości SMS, aby w końcu wygrać coś w jakiejś loterii. Stosują to zarówno radia, jak i telewizje. Coraz częściej można jednak znaleźć takie działania również w Internecie. A do wygrania są sprzęty elektroniczne, bony na zakupy, bilety do kina, pieniądze i wiele innych rzeczy. I ludzie w to idą. Bo faktycznie – jeśli ktoś nie będzie grał, nie uda mu się wygrać. Kluczem do rozpoczęcia dobrej gry o nagrody jest wysłanie tego SMS-a na odpowiedniej stronie internetowej. Postanowiliśmy wyjaśnić działanie konkursów SMS-owych na podstawie tych, o których słychać w radio.

Jak to działa?

Działanie jest bardzo proste, bo dostajemy wszystko, co potrzebujemy, w zasadzie na gotowe. Podany zostaje numer, a także treść SMS-a i wystarczy wybrać to na swoim telefonie. Koszt takiego SMS-a jest różny i zależy od strony lub organizacji, która takie konkursy organizuje. Czasami jest to 2, a czasami 4 zł. Czasami jednak znacznie więcej. Tak jak mówiliśmy – wszystko leży w gestii organizatora takiego konkursu.

Nasz SMS trafia do pewnej puli, jak pozostałe SMS-y wysłane przez innych. Następnie specjalna maszyna losująca wybiera jeden z numerów, z których przyszła wiadomość. I ten właśnie numer odbierze nagrodę.

Gdzie spotkać można konkursy SMS-owe?

Konkursów SMS-owych jest mnóstwo i można znaleźć je np.:

• w radio – najpopularniejsze to te, które organizowane są przez stację RMF Fm
• w telewizji – np. podczas Sylwestra, który emitowany jest w telewizji
• w Internecie – na różnego rodzaju portalach

A do wygrania często są atrakcyjne nagrody. Kiedy są to jakieś mniejsze konkursy to liczyć można na takie nagrody jak pakiet drobnych nagród, perfumy, bon na zakupy, bilety do kina. Kiedy organizowane są przez takie miejsca jak duże rozgłośnie radiowe czy telewizje, to w grę wchodzą samochody, wycieczki czy gotówka. Wszelkie nagrody finansują ci, którym nie udało się wygrać. A takich SMS-ów wpływają całe tysiące, więc łatwo policzyć jakie kwoty wpływają do organizatora. Ma więc spore pole do popisu, prawda? Niektóre miejsca, które proponują udział w konkursie SMS-owym są jednak nie warte naszej uwagi, ponieważ dopuszczają się czasem nielegalnych działań. Swego czasu było głośno o Erze, która decydowała się na nie do końca etycznych praktyk. Całe szczęście lata te minęły bezpowrotnie. Teraz warto czasami wysłać takiego SMS-a, bo naprawdę może udać nam się coś wygrać.

Najnowsze konkursy promocyjne. Sprawdź aktualne konkursy konsumenckie

Konkursy promocyjne, czy inaczej konkursy konsumenckie, to ten rodzaj konkursów, który zapewne wielu osobom jest najbardziej znany. Sprawdza on zaangażowanie konsumentów danego produktu, usługi czy marki. W ten sposób dochodzi do losowania nagród specjalnych. Dużo miejsc podpisuje z innymi firmami porozumienie, które opiera się na tym, że po zakupie rzeczy na daną kwotę – mogą wziąć udział w losowaniu, które z kolei odbywa się w obrębie innej firmy. Takie konkursy wymagają od nas pewnego wkładu finansowego (przeważnie, ale nie zawsze, zdarzają się wyjątki, jednak sporadycznie) i dopiero wtedy możemy wziąć udział w specjalnym losowaniu. Całe szczęście produkty firmy, która organizuje konkurs konsumencki, są przeważnie dobre – więc nawet jeśli nie wygraliśmy, a wydaliśmy 100 zł to jesteśmy zadowoleni z produktów, które kupiliśmy. Niektórym szczęśliwcom udaje się jednak ustrzelić całkiem fajne nagrody. Nie mówimy tutaj o malutkich konkursikach, a o wielkich konkursach na wielką skalę. Wiadomo więc, że wartość takiej nagrody w konkursie konsumenckim jest znacznie większa niż np. w loterii SMS.

Jak to działa?

Przeważnie sprowadza się do tego, że musimy w danej firmie skorzystać z usługi lub kupić ich produkt, a potem zatrzymać dowód zakupu. Następuje rejestracja na określonej domenie lub podstronie danego serwisu – po wejściu, wyświetla nam się specjalny formularz, który musimy wypełnić zgodnie z paragonem. Czasami nagroda jest jedna, główna. Innym razem jest kilkanaście takich samych nagród. Czasami jednak jest nagroda główna i kilkadziesiąt mniejszych, które przypadną różnym osobom. Dlatego ludzie tak chętnie idą w konkursy konsumenckie. Ponieważ szansa na wygranie jest tutaj największa, a i nagrody niezmiernie ciekawe. Są takie konkursy, gdzie wkład jest niewielki – wystarczy kupić pojedynczy produkt. Niektóre jednak wrzucają wysokie progi np. „kup produkty za 200 zł, a następnie zarejestruj paragon...”. Dlatego dla każdego się coś znajdzie – każdy będzie mógł samodzielnie zdecydować na jaki konkurs promocyjny ma zamiar się zdecydować. Dla niektórych nie jest to wielki wyczyn bo np. codziennie piją dany napój, więc znajdzie się na paragonie, który można zarejestrować. Niektóre konkursy są organizowane specjalnie po to, aby zwiększyć sprzedaż, bo wydanie jakiegoś % z tych zakupów na pojedynczą, „wielką” nagrodę dla konsumenta, to nie jest dla nich wielki wyczyn. Mimo wszystko konkursy konsumenckie są bardzo ciekawe i fajnie jest z nich skorzystać od czasu do czasu. A może uda się komuś ustrzelić wspaniałą, rodzinną wycieczkę albo zestaw rowerów? Koniecznie znajdźcie stronę, która udostępnia takie loterie, i podglądajcie aktualne konkursy promocyjne, a my życzymy wam powodzenia!

Konkursy kulinarne - najnowsze i najciekawsze konkursy kulinarne

Jedzenie to elementarna część życia. Nie ma nic bardziej podstawowego niż to, że ludzie potrzebują jeść. Niektórzy zrobili z tego niesamowitą sztukę i doskonale wyostrzyły im się wszelkie zmysły, i z prostych produktów robią prawdziwe dzieła sztuki na talerzu. Doskonale wiedzą jakiej przyprawy użyć, żeby jedzenie było smaczniejsze. Wspaniale wszystko przyrządzają, odpowiednio marynują mięso, z marchewki są w stanie zrobić najpyszniejszy makaron na świecie, a ciasta… Palce lizać. Dla takich osób właśnie powstała cała masa konkursów kulinarnych – o najróżniejszej tematyce. Dzięki udziałowi w takim konkursie można nie tylko pochwalić się swoimi umiejętnościami w gotowaniu, ale również zgarnąć całkiem fajne nagrody. Co i rusz większe marki przygotowują takie konkursy dla amatorów, ale nie tylko, w których można wziąć udział. Zdecydowanie warto.

Jak działają takie konkursy i co można wygrać?

Niesamowita gratka dla każdego typu kucharzy – wystarczy znaleźć taki konkurs, który tematycznie pasować będzie do tego, co lubimy pichcić i wziąć w nim udział. A do wygrania często są np. AGD – zarówno duże, jak i małe, a także zapasy różnego typu jedzenia i nagrody pieniężne, noże i inne elementy wyposażenia kuchni. Można zachwycić wielu krytyków kulinarnych swoimi popisowymi daniami, a nuż ktoś nas dostrzeże i postanowi zatrudnić w swojej wielkiej restauracji, w której będziemy mogli pod okiem szefa kuchni szlifować swoje umiejętności. Dla zawodowych kucharzy z pewnością również znajdą się różne konkursy, w których wygrać będzie można szkolenia, nawet na drugim końcu świata. Prawie tak, jak z Anką z „Przepisu na życie” - hitu TVN-u, która wygrała konkurs kucharski i otrzymała zaproszenie na wyjazd do Toskanii, gdzie mogła uczyć się gotować we włoskim stylu. W konkursach oceniany jest nie tylko smak, ale również wygląd potraw, które lądują na talerzu. Trzeba więc mieć chociaż trochę wyczucia finezji i wyobraźni, aby móc stworzyć coś, co zachwyci ludzi, którzy będą to oceniali. Potrawy muszą być na miarę zwycięzców Master Chefa. Ale dla ludzi, którzy to kochają i którzy się w tym odnajdują – nic prostszego. Z pewnością wasza kuchnia zostanie dostrzeżona i jeśli faktycznie będzie pyszna, zostanie również doceniona. Zdecydowanie warto pochwalić się swoimi umiejętnościami w kwestii gotowania.

Konkursy plastyczne - najnowsze konkursy plastyczne. Aktualne konkursy

Wszyscy pamiętają, że za dzieciaka tworzyli urocze laurki dla swoich rodziców. Że chętnie malowało się na plastyce w myśl tego, że pochwali nas pani. Chętnie dodatkowo rysowało obrazki lub robiło z gliny, żeby wziąć udział w jakimś konkursie. Niektórzy po dziś dzień mają ogromny talent, który w nich drzemie i spokojnie mogliby wziąć udział w konkursach plastycznych, zajmując wysokie miejsce. Połączenie pasji z możliwością wygrania czegoś konkretnego, co mogłoby nam się przydać w dalszym procesie twórczym, to najlepsze połączenie na jakie można liczyć. Wszyscy, którzy mają jakieś ukryte talenty w kwestii tworzenia plastycznego, zawsze zachęca się do wzięcia w nich udziału. Jak odbywają się takie konkursy?

Wszystko co musisz wiedzieć o konkursach plastycznych

Konkursy plastyczne to jedne z najbardziej twórczych. Czasami narzucony jest z góry temat, niekiedy można stworzyć dowolny obraz, rzeźbę lub cokolwiek innego, co mogłoby się spodobać jury, które zasiada w danym konkursie. A przecież kreatywność takich osób nie zna granic – potrafią stworzyć niemalże wszystko. Później organizowana jest wystawa, każdy ma okazję obejrzeć najróżniejsze dzieła i osoby, które są do tego wybrane, typują osoby, które ich zdaniem powinny zająć najwyższe miejsca. A nagrody często są bardzo różne – od tych, które dalej pomogą tworzyć, aż do nagród pieniężnych. Oczywiście, standardowo, wszystko zależy od organizatorów konkursu. Również, jak w literackich konkursach, można brać udział nawet w oddalonych o kilkaset kilometrów konkursach, jeśli tylko mamy taką możliwość. Nie ma barier – dla sztuki nigdy nie powinno ich być. Niektórzy lepiej czują się, kiedy ktoś narzuca im temat prac np. „Światło Europy” czy „W moim ogrodzie”, lub „Zainspiruj się piosenką...”. Inni z kolei zdecydowanie bardziej wolą mieć możliwość stworzenia tego, co akurat siedzi im w głowie. Wszystko to kwestia wyboru odpowiedniej tematyki konkursu. Nikt nikomu nic nie narzuca, kiedy ktoś tego nie chce. Jeśli ktoś nas zauważy – może chcieć kupić nasze dzieło lub zorganizować nam kompleksową wystawę. Warto więc brać udział w takich konkursach, ponieważ nasza kariera może się zacząć.

Konkursy literackie - najciekawsze i aktualne konkursy literackie dla wszystkich

Dla niektórych osób niesamowitym zajęciem jest wymyślanie alternatywnych światów – przenoszenie w nich czytelnika. Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez książek i sami stawiają pierwsze kroki w ich tworzeniu. Niektórzy z kolei to delikatne, artystyczne dusze, które swoje emocje przelewają na papier w formie wierszy. Tworzą je i tworzą, i niestety chowają do szuflady lub wydają malutkie tomiki poezji w niewielkim nakładzie. Dla takich osób, aby ktoś docenił ich twórczość, jest możliwość wzięcia udziału w konkursach literackich. Są one niezwykle ciekawe, ponieważ proponują najróżniejszą tematykę – można pisać mini-książki, prozę, opowiadania kryminalne, wiersze, romanse i wiele, wiele więcej. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Najlepsze jest to, że można wysłać swoje opowiadania wszędzie – nawet jeśli jesteście z Opola, możecie wysłać teksty do konkursu w Krakowie.

Wszystko co musisz wiedzieć o konkursach literackich

Na stronach, które udostępniają konkursy, można sprawdzić gdzie aktualnie się odbywają i do kiedy są zbierane pracy. W większości konkursów literackich można albo wygrać wydanie książki, tomiku poezji albo nagrody finansowej. Przeważnie wygrywa kilka osób i otrzymują one określone, na dane miejsce, nagrody. Tematyka jest różna, a wiele konkursów sygnowanych jest czyimś nazwiskiem np. wielkich pisarzy czy poetów, a nawet reporterów. Wszystko zależy od tego, jakiej tematyki chwyta się dany konkurs. W niektórych trzeba napisać prozę, w innych opowiadanie, inne proszą o reportaż, a do niektórych wysłać trzeba kilka swoich wierszy. Specjalna komisja czyta to wszystko, a następnie dyskutują między sobą co zasługuje na jaką nagrodę i czy na jakąś w ogóle. Jest to świetny sposób na sprawdzenie siebie i swoich umiejętności – jury zapewne chętnie udzieli jakichś informacji na temat tego, co było w danym dziele dobre, a co niekoniecznie i wymaga poprawy. Szlifowanie w ten sposób swojego warsztatu jest świetnym pomysłem. A dodatkowo, jeśli pomysł jest dobry, oryginalny i książka ciekawa – można jeszcze otrzymać za to nagrodę. Zachęcamy więc wszystkich, którzy mają dryg do pisania, do wzięcia udziału w konkursie literackim, który najbardziej będzie odpowiadał waszym preferencjom i umiejętnością. Na pewno się nie zawiedziecie.

Konkursy internetowe - najciekawsze i najnowsze propozycje konkursów internetowych

Konkursy internetowe to całe morze różnych możliwości. Wiele stron, mniej lub bardziej popularnych, udostępnia nagrody, które można wygrać. Wystarczy… Zrobić zadanie konkursowe. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej wymagające. Ale każde z nich wymaga naszego minimalnego zaangażowania albo wiedzy na dany temat. A przekrój nagród jest ogromny – alkohol, kosmetyki, książki, zestawy kuchenne, ubrania, bony na zakupy, paczki żywności. Wszystko w zależności od strony internetowej, na której znaleźliśmy dany konkurs. Niektóre strony udzielają tylko informacji o konkursach, które aktualnie są dostępne. Wiele zadań konkursowych i atrakcyjnych nagród znaleźć można na jednej z popularniejszych platform – Instagramie, gdzie obecnie znajduje się najwięcej marek, gwiazd i ludzi.

Jak to działa i gdzie można to znaleźć?

Jeśli ktoś nie szuka – nie znajdzie. Ciężko bowiem z palca wejść na jakąś stronę i zauważyć, że jest jakiś konkurs do wygrania. Całe szczęście pojawiło się mnóstwo stron, które udostępnia najróżniejsze strony, na których obecnie toczą się różnego rodzaju konkursy Internetowe. Za ich pośrednictwem można automatycznie przenieść się do strony, formularza lub od razu tam wypełnić zadanie konkursowe. Do wygrania jest mnóstwo różnych nagród. Posiedzieliśmy przy tym chwilę i znaleźliśmy, że do wygrania są zestawy kosmetyków, noży kuchennych i desek, alkohol, nowa książka popularnej autorki, voucher na wyjazd do SPA, słuchawki czy słodycze. W niektórych z tych konkursów wystarczyło odpowiedzieć na proste pytanie, które faktycznie takim było, kiedy się śledziło działalność firmy czy osoby prywatnej. W niektórych trzeba było się mocno zaangażować i wykazać się kreatywnością, aby zostać dostrzeżonym. W innych nic specjalnie nie trzeba było robić – wystarczyło się zgłosić. Jak widać – przebieg konkursu internetowego różni się w zależności od tego, kto jest organizatorem, a także jakimi finansami i chęciami dysponuje. W konkursy internetowe trzeba grać, bo nic nas to nie kosztuje, a możemy jeszcze sporo zyskać. Znajdzie się coś zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla kobiet i dla mężczyzn. Konkursy internetowe to jedna z tych rzeczy, które naprawdę są warte uwagi. Uważajmy jednak na oszustwa, które potwierdzają wzięcie udziału w konkursie numerem telefonu, przelewem do zweryfikowania czy innymi podejrzanymi praktykami. Takie miejsca od razu należy zgłaszać, aby nie dało się na nie nabrać kilku naiwnych, którzy nie do końca wiedzą jak działają takie konkursy internetowe.

Konkursy fotograficzne - najciekawsze i najnowsze propozycje konkursów fotograficznych

Wokół nas wiele się dzieje. Kwitnie przyroda, przewija się mnóstwo ludzi, świat idzie swoim własnym rytmem. Na każdym kroku czekają na nas najróżniejsze cudowności. I zadaniem fotografów jest to piękno uchwycić. Zarówno dla tych, dla których jest to hobby i nazwać mogą się „amatorami”, jak i dla tych, którzy robią to profesjonalnie w Internecie można znaleźć mnóstwo konkursów fotograficznych. Polegają one na zrobieniu kompleksowej wystawy na jakiś temat, nad uchwyceniem niesamowitego momentu, przeniesieniu widza w zupełnie inne, odległe miejsce. Ile miejsc, organizatorów – tyle konkursów. Fotografowie mają więc w czym wybierać. Jeśli dobrze czują się w fotografowaniu architektury, natury, ludzi – na pewno znajdzie się jakiś konkurs, który będzie tematycznie im odpowiadał. Kwestia przeszukania Internetu. Jest wiele stron, które kompleksowo udzielają informacji o różnej maści konkursach, udostępniają je w jednym miejscu. To konkursy w których do wygrania są niesamowite nagrody – wszystko oczywiście zależy od organizatora. W niektórych jest publikacja dzieł w formie książki, w innych nagroda pieniężna, a w kolejnych – sprzęt do fotografowania. Zdecydowanie warto, jeśli jest tu ktoś, kto interesuje się fotografią. Jak mówiliśmy – nawet nie trzeba robić tego zawodowo.

Co jest brane pod uwagę w konkursach fotograficznych?

Konkursy fotograficzne mają trochę inne zasady niż pozostałe konkursy. Tutaj oceniany jest całokształt i to często bardzo kompleksowo. W jury zasiadają bowiem niezwykłe osobistości, które w dziedzinie fotografii są rozpoznawalne i odznaczyły się niesamowitymi osiągnięciami. Konkursy fotograficzne mają określony jakiś temat (czasami jest pełna dowolność) i wystarczy takie zdjęcie dostarczyć – wszystko zgodnie z regulaminem, a następnie czekać na rozstrzygnięcie wyników. Czasami organizowane są gale, na które można pojechać, aby obejrzeć resztę zdjęć na wystawie i na żywo posłuchać wyników. Ważne jest jednak, aby zdjęcie spełniało kilka wymogów:

• musi być oryginalne (niekiedy nie mogło zostać wcześniej opublikowane)
• odpowiednia gra światła
• odnosi się bezpośrednio do tematyki konkursu
• czasem musi być dostarczone w odpowiednim/odpowiednich formatach
• odpowiednie nasycenie
• ciekawa treść zdjęcia

Ciężko jednak uogólnić i wskazać konkretne aspekty, po których wybierane są najlepsze zdjęcia w konkursach fotograficznych. Jedno wiadomo na pewno – muszą być kreatywne, oryginalne i muszą chwytać za serce. Trochę tak jak profesjonalne zdjęcia największych fotografów.