MultiSport - dla kogo? Czy każdy może go mieć?

Jak wiemy – ile miejsc pracy takie zwyczaje. Przeważnie, w większych przedsiębiorstwach, jest do wykorzystania mnóstwo benefitów, które zostały załatwione przez pracodawcę dla pracowników i potencjalnych pracowników, aby uatrakcyjnić miejsce pracy. To dodatki, które przysługują pracownikowi miesiąc w miesiąc. Mogą to być wyjścia integracyjne, jakiś  wyjazd raz w miesiącu, pakiet medyczny lub MultiSport. Najchętniej pracodawcy korzystają z dwóch ostatnich, a pracownicy najchętniej korzystają właśnie z karty sportowej.

Wyjaśnijmy więc czym jest MultiSport, jakie daje nam możliwości i jak dokładnie działa. Być może jakiś pracodawca, dzięki temu artykułowi, postanowi zapewnić podobną kartę swoim pracownikom?

Czym jest karta MultiSport?

MultiSport to karta, która działa w wielu wyznaczonych miejscach. Dzięki niej niektóre obiekty są dla nas kompletnie darmowe, a w innych dostajemy zniżki, dzięki czemu wejściówki kosztują nas dużo mniej. Wszystkie miejsca, w których działa karta MultiSport, można znaleźć na stronie Benefit Systems. Co ciekawe – w 2018 roku oferta Benefit Systems rozszerzyła się o firmy z sektora publicznego, placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, a nawet kościoły!

Pracodawcy często się na to decydują właśnie po to, aby dać coś „ekstra” od siebie, a dodatkowo zapewnić pracownikowi czas na zadbanie o siebie, o swój work-life balance.

Jak dostać kartę?

Niestety – program MultiSport jest skierowany tylko dla firm. Więc aby móc korzystać z takiego przywileju jakim jest ta karta to należy znaleźć taką pracę, w której pracodawca zapewnia możliwość skorzystania z takiej karty.

ALE! Jeśli nasza przyjaciółka, partner czy mama ma w swojej pracy możliwość korzystania z MultiSportu – możecie się podłączyć. Jedyne o czym musicie pamiętać to fakt, że aby takową kartę dostać – będziecie musieli za nią zapłacić.

Benefit Systems ma w swojej ofercie programy:

1. MultiSport Plus – możliwość korzystania z karty bez limitów, dostęp do prawie 25 dyscyplin sportowych
2. MultiSport Classic – możliwość korzystania z karty raz dziennie, dostęp do 25 dyscyplin sportowych
3. MultiActive – możliwość korzystania z karty zgodnie z liczbą wejść zapisanych w karnecie, dostęp do prawie 20 dyscyplin sportowych

Jak DOKŁADNIE to działa?

Proszę bardzo – informacje w pigułce, krok po kroku:

1. Pracodawca decyduje się na MultiSport – jest to dostępne jedynie dla firm, które zatrudniają minimum 10 pracowników
2. Pracodawca przekazuje nam karnet
3. Płacisz kilka / kilkanaście złotych miesięcznie – resztę kosztów pokrywa pracodawca. Dopłata różni się od liczby osób zatrudnionych i wielkości pakietu
4. Korzystasz z wybranych miejsc, ćwiczysz, nie jesteś ograniczony limitami korzystania z zajęć

A jeśli nie MultiSport?

To na rynku jest jeszcze kilka innych opcji. Zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, które zatrudniają mniej niż 10 osób. Jest to m.in. Pakiet OK System, Karta FitProft czy Karta MyLife. Warto więc dokładnie rozejrzeć się na rynku czy nie ma czegoś bardziej odpowiedniego dla nas, z czego chcielibyśmy skorzystać.