Black Friday już niedługo – kiedy wypada Czarny Piątek?

Codziennie coś kupujemy – naszym łupem padają tysiące przedmiotów i produktów, które są nam mniej lub bardziej niezbędne w codziennym życiu. Już niedługo będziemy mogli zapolować na prawdziwe okazje i przeceny. Zbliża się coroczne święto zakupowiczów, podczas którego prawdziwe tłumy ruszą do sklepów i galerii handlowych – Black Friday. Ten nietypowy dzień przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, w których jest niezwykle popularny. Czym właściwie jest Czarny Piątek?

Tradycyjnie Black Friday ma miejsce zawsze w piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia – jest to zarazem ostatni piątek listopada. W naszym kraju ten dzień nie jest szczególnie popularny – już teraz jednak możemy liczyć na atrakcyjne promocje i wyprzedaże.

Kiedy wypada Black Friday?

Tegoroczny czarny piątek już za kilka tygodni – 29 listopada. Miłośnicy zakupów mogą się tego dnia przygotować na przeceny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Prawdopodobnie promocje obejmą odzież, elektronikę, książki czy sprzęt AGD. A Wy? Zamierzacie skorzystać z okazji w Black Friday?