Jak zostać youtuberem?

YouTube stał się najpopularniejszą platformą wideo w internecie. Wrażenie robią liczby odsłon pod filmami najpopularniejszych twórców. Także w Polsce wielu z nich przekroczyło magiczny prób miliona subskrybentów. Internet pozwala dziś zostać twórcą treści niemal każdemu – być może to właśnie Ty staniesz się kolejną gwiazdą YouTuba. Marzeniem każdego jest zarabianie na swojej pasji, postarajmy więc dobrze się przygotować jeszcze przed publikacją naszego pierwszego filmu.

Sprawdź także: Instagram rezygnuje z polubień

Zadbaj o dobry pomysł

Zostając youtuberem zadbaj o to, by Twój content przyciągał widzów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia tematyka i jakość wykonania. Podążaj za trendami, ale unikaj ich powielania i naśladowania. Znajdź swój styl, który sprawi, że Twój kanał będzie się stawał rozpoznawalny. Jeśli kochasz gry – nagrywaj swoją rozgrywkę wraz z komentarzem, solucje, recenzje czy zapowiedzi. Miłośniczki makijażu mogą za pośrednictwem serwisu publikować tutoriale i poradniki makijażowe, które przyciągną widzów zainteresowanych tematem.  Coraz bardziej popularne są też kanały tematyczne o historii, kinie, militariach czy wędkarstwie. Możliwości jest tyle, ile masz pomysłów – postaraj się je jednak dobrze wykorzystać i już od początku obrać cel, do którego będziesz dążyć.

yt

Sprzęt i oprogramowanie

Nie ukrywajmy, że na YouTube liczy się jakość publikowanych materiałów. Oczywiście możemy od razu zainwestować w drogi sprzęt i oprogramowanie do montażu, które zapewni nam czystość dźwięku i jakość obrazu. Na początku jednak warto podejść do tego nieco inaczej. Dobrym rozwiązaniem może okazać się tańszy mikrofon, kamera i darmowe oprogramowanie, które pozwolą Ci na stworzenie filmu w zadowalającej jakości. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć nasz materiał wykorzystując jedynie dobry smarfon – w międzyczasie wypracuj swój styl, poznaj swoje możliwości, a przede wszystkim sprawdź, czy zapał do zostania youtuberem nie był słomiany. Pozwoli Ci  to zaoszczędzić na ewentualnych kosztach – a jeśli sprawdzisz się w nowej roli zawsze możesz stopniowo inwestować w coraz lepszy sprzęt i programy do obróbki dźwięku i obrazu.

Sprawdź także: darmowe lokalizowanie telefonu przez internet?

Marka i regularność

Kiedy przygotujesz już swoje stanowisko do nagrywania i zadbasz o dobry dźwięk, jakość obrazu i światło, postaraj się zadbać o swoją markę. Przygotuj logo, które stanie się wizytówką Twojego kanału. Jeśli zgromadzisz wokół swojego kanału widzów – stwórz profile w social mediach. Najpopularniejsze są oczywiście Facebook i Instagram, ale do swoich potencjalnych widzów możesz docierać też za pośrednictwem Snapchata czy Twittera. Nie daj swoim nowym fanom czekać – regularnie publikuj nowe materiały.  Możesz stworzyć kilka serii, które regularnie będą się pojawiać na Twoim kanale w formie odcinków. Początki są najtrudniejsze – nie zniechęcaj się więc kiedy początkowo wyniki będą dalekie od zadowalających. Pracuj nad tym, aby Twój kanał był atrakcyjny przede wszystkim z perspektywy widza. Do oglądania swoich materiałów możesz na początku zaprosić znajomych, którzy być może zwrócą Ci uwagę na niedociągnięcia, których nie byłeś świadomy. Stale rosnąca liczba fanów w przyszłości może pozwolić Ci na zarabianie – na YouTubie zarabia się przede wszystkim z reklam, ale za jego pośrednictwem możesz się stać internetowym celebrytą.

Sprawdź także: Windows Movie Maker