Hostessa praca - opis zawodu, zarobki, wymagania

Hostessa to zajęcie, którego często imają się osoby, które chcą sobie dorobić. Częściej są to zdecydowanie dziewczyny, rzadziej chłopcy. Do głównych zadań hostessy jest wsparcie firmy w działaniach promocyjnych - przeważnie na wystawach, targach czy imprezach promocyjnych. Nie jest to praca na cały etat, raczej trzeba traktować ją jako dorywczą i dodatkową. Dowiedzcie się więcej o pracy hostessy, bo może jest to zajęcie dla was, którego zechcecie się podjąć? 

Hostessa - opis pracy 

Hostessa, jak już powiedzieliśmy, zajmuje się wsparciem w działaniach promocyjnych różnych firm. Przeważnie robi to na targach, imprezach promocyjnych, na wystawach, w klubach i restauracjach, czasem w centrum handlowym, a niekiedy nawet na lotniskach. Hostessa to wizytówka danej firmy: w zależności od tego, w jaki sposób zareklamuje produkt, może zdobyć potencjalnego klienta dla przedsiębiorstwa. Musi ona być pewna siebie i niczego się nie bać - powinna umieć zaprezentować produkt, dogadać się z klientem, przekonać ich o zaletach produktu lub usługi. Czasami zachęca do skorzystania ze specjalnych promocji. 

Wymagania 

Osoba, która zamierza pracować jako hostessa musi być otwarta na ludzi i potrafić nawiązać z nimi kontakt. Czasami może zostać zaskoczona przez klienta jakimś pytaniem lub zachowaniem i powinna sobie z tym jakoś poradzić. Musi być również sprawna fizycznie i mieć nienaganny wygląd, aby przykuwała uwagę. Dobrze, jeśli jest ciepła, uprzejma, cierpliwa, dużo się uśmiecha i nie ma problemu z pracą w stresowych i napiętych warunkach. 

Warunki pracy 

Jak mówiliśmy - podejmuje zatrudnienia w różnych miejscach. Często wymaga się od niej stania cały dzień i długiego mówienia. Nie powinna mieć więc problemów w pracy w butach na obcasie, co często prowadzi do bóli kręgosłupa i dolnych kończyn. Mogą również pojawiać się problemy z głosem. Niekiedy hostessy pracują kilka godzin, a czasem nawet kilka dni i ich praca wiąże się z wyjazdem. Warto mieć to na uwadze. 

Gdzie szukać zatrudnienia? 

Osoba, która chce pracować w tym zawodzie zazwyczaj korzysta ze specjalnych agencji, które kierują odpowiednie osoby na poszczególne imprezy. Można jednak zgłosić się samodzielnie do większych firm, które wystawiają się na targach czy imprezach branżowych, aby znaleźć zatrudnienie. Jeśli poszukujecie pracy jako hostessa - możecie także sprawdzić tutaj

Zarobki 

To bardzo indywidualna kwestia i bardzo nieregularna. Czasami można znaleźć pracę za kilkanaście złotych za godzinę, a niekiedy nawet za kilkadziesiąt. Oczywiście idą wtedy za tym dodatkowe obowiązki. Wynagrodzenie rozlicza się właśnie na podstawie godzinowej, rzadziej jest to dniówka. Wiele zależy od zleceniodawcy. Zazwyczaj stawka za dzień pracy wynosi od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych. Na dodatkową pracę - dobry zarobek.