Blik wprowadza nową funkcję – nasze finanse czeka rewolucja?

Polski Standard Płatności (operator popularnego Blika) poinformował o nowej opcji popularnej formy płatności, która ma zadebiutować już w pierwszym kwartale 2020 roku. PSP uzyskał od Prezesa narodowego Banku Polskiego zgodę na wprowadzenie nowej funkcjonalności w usłudze. Mowa tu o międzybankowej opcji „Request for payment”, która może zrewolucjonizować system przelewów elektronicznych i bezgotówkowego przekazywania środków. Wszystko wskazuje więc na to, że Polska robi kolejny krok w kierunku jeszcze większej ilości transakcji bezgotówkowych, które już teraz są niezwykle popularne. Polacy bardzo chętnie płacą kartami i za pomocą smartfonów. Niektóre banki mają obsługiwać „Request for payment” już w pierwszych miesiącach przyszłego roku. 

Czym właściwie jest nowa usługa „Request for payment”? Scharakteryzować ją można najprościej jako „Prośbę o przelew na telefon BLIK”. Ma ona ułatwić natychmiastowe przekazywanie środków i zagwarantować możliwość poproszenia o przelew.

„Request for payment” - czy to rewolucja?

Jak to będzie działać? Użytkownik może wysłać prośbę o przelanie środków oraz jej uzasadnienie do innego użytkownika. Ten z kolei będzie mógł ją zaakceptować, odrzucić lub zignorować. Całość odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji bankowych – użytkownicy muszą więc być do nich zalogowani, aby skorzystać z nowego udogodnienia Blika. „Request for payment” będzie mogła wysłać jedynie osoba, której tożsamość została zweryfikowana przez bank. Polski Standard Płatności zaznacza, że może być to prawdziwa rewolucja w internetowych transakcjach płatniczych między użytkownikami. 

 

Źródło: Polski Standard Płatności

Przeczytaj równiez o lokalizacji telefonu